Bibione to doskonałe miejsce do spędzenia kilku aktywnych dni w pierwszych dniach maja.

Ta turystyczna miejscowość położona w pólnocnych Włoszech nad morzem Adriatyckim, w niewielkiej odległości od Wenecji, oferuje swoim gościom doskonałe warunki do wypoczynku, długą i piaszczystą plażę, dostęp do wód termalnych, a przede wszystkim słoneczną pogodę. W pierwszych dniach maja możemy spodziewać się tutaj temperatur w zakresie 18-25 stopni C. Kąpiel w morzu w tym okresie roku to propozycja głównie dla najwytrwalszym, okoliczna baza noclegowa oferuje jednak wiele możliwości wylegiwania się w słońcu nad basenami, często z podgrzewaną wodą.

To również doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu i próbowania włoskich specjałów, w okolicznych restauracjach, tawernach i kafejkach.

W tym roku w Bibione już po raz kolejny organizowany jest półmaraton. Bieg przeprowadzony jest uliczkami miasta, w dużej mierze wzdłuż wybrzeża z pięknym widokiem na Adriatyk. Biorąc pod uwagę kameralny charakter miejscowości, impreza biegowa ma dosyć duże rozmiary. W każdym roku startuje tu około 1500 -2000 biegaczy, chcących pokonanać dystans ponad 21 km.

Okoliczne tereny charakteryzują się również dużą liczbą tras i ścieżek rowerowych , którymi można dojechać zarówno do okolicznych miejscowości położonych na wybrzeżu oraz tych położonych w głębi lądu.

Najlepszy plan na wyjazd do Bibione to przylot w piątek lub sobotę rano, odebranie pakietów startowych, start w półmaratonie w niedzielny poranek i kolejne dwa lub trzy dni spędzone na wypoczynku, upajaniu się piękną pogodą, włoskim jedzeniem i winem oraz towarzystwem znajomych.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza propozycja poczytaj o tym jak dotrzeć do Bibione, gdzie spać i co zrobić, aby wystartować w półmaratonie. Oto kilka ważnych informacji.

 

JAK WYSTARTOWAĆ W PÓŁMARATONIE:

Data: 7.05.2017 (niedziela) godz. 9:10

Wymagania dla zawodników z zagranicy: zakup karty FIDAL ( karta ważna przez rok,upoważnia do udziału w biegach na terenie Włoch).

Wpisowe: 25 EUR – do 1500 zapisanych, 30 EUR – 1500-2000 zapisanych ( obecnie zapisanych jest 830 osób).

Lokalizacja startu i mety: Piazzale Zenith

Informacje i zapisy: www.bibionehalfmarathon.it

 

JAK DOJECHAĆ:

1) Samochodem – z Warszawy – 1226 km. , z Krakowa 1008 km., z Poznania – 1327 km. , z Gdańska – 1346 km.

Podróż samochodem umożliwia niskokosztową możliwość poruszania się po okolicy. Wiąże się jednak z około 13-17 godzinną podróżą i dosyć dużym zmęczeniem, co może mieć niebagatelne znaczenie podczas biegu.

2) Samolotem ( przykładowe ceny „tam i z powrotem”)

  • przelot na lotnisko Wenecja Treviso – z Krakowa – od 204 PLN/ osoba, pociąg z Treviso do Bibione od 70 PLN/osoba

  • przelot na lotnisko w Bolonii – z Warszawy – od 470 PLN/ osoba, pociąg z Bolonii do Bibione od 150 PLN/osoba

  • przelot na lotnisko Mediolan Bergamo – z Warszawy od 278 PLN, z Krakowa od 268 PLN, z Gdańska od 378 PLN, pociąg od 240 PLN/ osoba

Na wszystkich w/w lotniskach istnieje również możliwość wynajmu samochodu. W przypadku większej grupy, korzystając z tego rozwiązania możemy znacząco obniżyć koszt transferu z lotniska do hotelu.

 

GDZIE SPAĆ:

Bibione to miejscowość wypoczynkowa o bardzo bogatej bazie turystycznej. Do dyspozycji gości są tu więc apartamenty, hotele klasy ekonomicznej a także luksusowe obiekty SPA.

Na chwilę obecną w związku z faktem, że impreza biegowa odbywa się przed szczytem turystycznym, dostępność miejsc noclegowych jest bardzo duża.

Ceny pokoi dla 2 osób w obiektach niesklasyfikowanych, ale o dobrym poziomie ocen uzyskanych od osób w przeszłości je odwiedzających zaczynają się od 160 PLN za dobę. Jeżeli jednak oczekujemy nieco wyższego standardu, śniadania w cenie pokoju oraz basenu na terenie obiektu hotelowego, musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej 250 PLN za dobę dla 2 osób.

Nie ma problemu ze znalezieniem obiektu hotelowego w pobliżu miejsca startu i mety oraz biura zawodów.

Przyjeżdżając z rodziną możemy rozważyć również wynajęcie domków tzw. mobile home znajdujących się na okolicznych campingach. Standard campingów w tej części Europy jest bardzo wysoki. Oferują szereg udogodnień i atrakcji dla całych rodzin. Ze względu na tzw. niski sezon, przyjeżdżając co najmniej na 3 noce , możemy wynająć w pełni wyposażony mobile home w cenie około 100 PLN za dobę. Domki posiadają 2 lub 3 niewielkie sypialnie, salon, w pełni wyposażoną kuchnię oraz taras.

 

Jeżeli chcesz otrzymywać posty z propozycjami i wskazówkami dotyczącymi wyjazdów na inne imprezy biegowe organizowane w Europie, polub nasz profil.

 

Jeżeli chcesz zorganizować taki wyjazd, ale nie wiesz od czego zacząć, skontaktuj się z nami.

Pomożemy w organizacji tego wydarzenia dla Ciebie i Twoich znajomych:

  • zarezerwujemy i zakupimy najtańsze bilety lotnicze

  • dokonamy rezerwacji hoteli zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od Ciebie

  • przygotujemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące imprezy biegowej.

  • zarezerwujemy samochód na lotnisku lub zorganizujemy transfer z lotniska do miejsca docelowego

  • ubezpieczymy wszystkich uczestników podróży

  • pomożemy w zakupie pakietów startowych na imprezę biegową.

 

Kontakt z nami:

Tritraveler

tel. (22) 247 86 22

e-mail: kontakt@tritraveler.pl