Jeżeli nie macie jeszcze planów na weekend przypadający 6- 7 maja, być może ciekawą propozycją będzie dla Was wyjazd na imprezę biegową organizowaną w stolicy Macedonii Skopje.

Oprócz atrakcji typowo sportowych, ten niewielki kraj, może zaoferować swoim gościom wiele niezapomnianych przeżyć. Dzika przyroda i czyste wody jezior, ślady starożytności, bizantyjskie świątynie oraz przyjazne ceny zachęcają do podjęcia decyzji o udaniu się na południe Europy.

 

Wizz Air Skopje Marathon to nie tylko ten najdłuższy dystans umieszczony w nazwie imprezy. Sportowcy amatorzy mogą zmierzyć się również z dystansem o połowę krótszym oraz biegiem na 5 km. Na uwagę zasługuje fakt, że organizatorzy przewidzieli dosyć krótki limit czasu na ukończenie maratonu. Jest to 5 godzin i 15 minut. Co ciekawe taki sam limit przeznaczony został dla biegaczy mierzących się z półmaratonem. Trasa przebiega przez centrum stolicy Macedonii.

 

JAK WYSTARTOWAĆ W BIEGU?

 

Data: 7.05.2017 (niedziela), godzina 8:45.

Wpisowe: 21 EUR (dla maratonu i półmaratonu ta sama stawka) – zamknięcie zapisów 30 IV 2017.

Lokalizacja startu i mety: Plac Macedonia

Informacje i zapisy: www.skopjemarathon.com

 

JAK DOJECHAĆ:

 

Ze względu na dużą odległość oraz różnorodną jakość dróg, najbardziej rozsądną metodą dotarcia do Skopije będzie przelot samolotem. Jeżeli jednak komuś niewygody niestraszne, powinien przygotować się na trasę drogową o długości około 1700 km ( Warszawa – Skopje) i podróż nie krótszą niż 20 godzin.

 

Polskie lotniska nie są obecnie skomunikowane bezpośrednim połączeniem ze stolicą Macedonii.

Najtańsza dostępna opcja połączenia z jedną przesiadką i niedługim czasem oczekiwania na lotnisku tranzytowym oscyluje obecnie w granicach 690 PLN od osoby w obie strony.

Innym ciekawym rozwiązaniem może być przelot z Warszawy do Salonik w Grecji i następnie 4 godzinna podróż autobusem do Skopje. Obecnie koszt tej opcji to około 520 PLN w obie strony od osoby.

 

GZIE SPAĆ:

 

Skopje oferuje dużą i komfortową bazę hotelową. Obecnie w terminie biegu istnieje możliwość rezerwacji noclegów w wielu dobrej klasy hotelach w niewielkiej odległości od miejsca startu. Bardzo atrakcyjne w relacji np. do tych w Europie Zachodniej są stawki obowiązujące w tutejszych hotelach. Ceny noclegów ze śniadaniem w dobrze ocenianych przez gości obiektach 3 i 4 gwiazdkowych zaczynają się bowiem już od 180 PLN za pokój dla dwóch osób za noc.

 

Nie czekaj! Rzuć się w wir przygody!

 

 

Jeżeli chcesz otrzymywać posty z propozycjami i wskazówkami dotyczącymi wyjazdów na inne imprezy biegowe organizowane w Europie, polub nasz profil.

 

Jeżeli chcesz zorganizować taki wyjazd, ale nie wiesz od czego zacząć, skontaktuj się z nami.

Pomożemy w organizacji tego wydarzenia dla Ciebie i Twoich znajomych:

  • zarezerwujemy i zakupimy najtańsze bilety lotnicze

  • dokonamy rezerwacji hoteli zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od Ciebie

  • przygotujemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące imprezy biegowej.

  • zarezerwujemy samochód na lotnisku lub zorganizujemy transfer z lotniska do miejsca docelowego

  • ubezpieczymy wszystkich uczestników podróży

  • pomożemy w zakupie pakietów startowych na imprezę biegową.

 

Kontakt z nami:

Tritraveler

tel. (22) 247 86 22

e-mail: kontakt@tritraveler.pl